Činoherní studio Ústí nad Labem - Černá sanitka

Činoherní studio Ústí nad Labem - Černá sanitka

Neděle 11.7.2021 19:30 / Výstaviště Praha 🕘 60 minut  👨‍👨‍👦 13+ !

O souboru

Činoherní studio města Ústí nad Labem je progresívní divadelní scéna s devětačtyřicetiletou historií. Po celou dobu své historie vyzdvihovala svobodný tvořivý duch a lpěla na apolitické umělecké tvorbě. Činoherní studio vychovalo širokou hereckou a tvůrčí generaci, jež se k ústecké scéně vždy hrdě hlásila.

O představení

Mejdan, láska, prázdniny, únos. Tři kámoši se setkávaj v domovskym Ústí nad Labem po nejdivnějšim akademickym roce, jakej kdy zažili. Konečně začíná léto bez distanční výuky, vzduchem tepe hudba, tělem šije extáze a na okolních sídlištích někdo unáší děcka. Je na Mariánský skále pořád čarodějnice? Co se stalo v Mojžíři? A kde je sakra Petr?!

Černá teenagerská komedie letící v rychlejším tempu než je maximální rychlost dodávky, která je jedinou scénografií inscenace, je volně inspirována hororovými příběhy z populární knihy Černá sanitka Petra Janečka. (www.cernasanitka.cz)


Bratři v tricku – Běžkařská odysea

Bratři v tricku – Běžkařská odysea

📅 Úterý 13.7.2021 17:00 / Mariánské náměstí  🕘 45 minut  👨‍👨‍👦 6+

"Mariánské náměstí funguje jako oddychová zóna i jako prostor nezávislé kultury s komunitním přesahem od září 2019. V této uvolněné a netradiční podobě setrvá do zahájení revitalizace schválené Radou hlavního města Prahy na konci roku 2020. (Více o projektu Moje Mariánské na https://www.iprpraha.cz/marianskenamesti.)"

O souboru

Umělecké uskupení Bratři v tricku patří již přes deset let ke špičce na poli nového cirkusu u nás. Členové souboru Václav Jelínek a Adam Jarchovský jsou jedni z nejvýraznějších artistních umělců v České republice. Pravidelně se účastní všech významných festivalů a přehlídek pouličního a novocirkusového divadla. Bratři v tricku svojí uměleckou činností výrazným způsobem napomáhají k mezinárodní reprezentaci českého nového cirkusu.
Web: bratrivtricku.cz

O představení

Výlet je závodem, jehož hlavní cena je zážitek. V tomto ohledu jsou tito muži nejlepšími závodníky z nejlepších – skuteční šampióni. Dokonce větší, než si sami myslí. Dva běžkaři ztraceni v mapě i v ročním období, bok po boku a však v jedné stopě podstupují běžkařskou odyseou – bludnou pouť s nejasným koncem i průběhem! Hole vzhůru, vosk na knír, čaj na kuráž a krok sun krok!

Představení „Běžkařská odysea“ čerpá z letitých zkušeností Bratrů v tricku na poli pouličního divadla. Tradičně silnou doménou souboru je sebeironie, žonglování, předmětová manipulace, střídmá akrobacie a laskavý humor. Diváci budou psychicky i fyzicky vtaženi do děje ať se děje co se děje.  Žádná stopa? Nevadí, tohle představení není žádná klasika!

Jak praví oblíbené německé rčení: „LANGLÄUFER LEBEN LÄNGER“ — „běžkaři žijí déle“! Smích a humor prý taky roky přidávají. Tak račte s tímto představením objevit elixír nesmrtelnosti!

Běžkaři: Adam Jarchovský, Václav Jelínek
Supervize: Tomsa Legierski
Kostýmy: Jarmila Enochová


Divadlo Drak – A do třetice všeho...

Divadlo Drak - A do třetice všeho...

Čtvrtek 8.7.2021 17:00 / Výstaviště Praha  🕘 50 minut  👨‍👨‍👦 3+

O souboru

Divadlo Drak je domácí hradeckou scénou, jehož tvorba od počátku vychází nejen z tradice (východo)českého loutkářství, ale také z principu originální autorské tvorby pro děti i dospělé založené na imaginaci a neotřelé nápaditosti. Za svou historii bylo často průkopníkem nových metod a tvůrčích postupů a získalo četná ocenění u nás i v zahraničí. Inscenace Draku, hrdého dědice odkazu kočovných loutkářů, viděli během šedesáti let jeho existence diváci ve více než 650 městech a obcích nacházejících se v 38 různých zemích na pěti kontinentech (Evropa, Asie, Austrálie, Severní a Jižní Amerika). Tyto země mají v součtu 1 571 275 000 obyvatel, což představuje asi 21 % celosvětové populace, a mluví se v nich 34 různými úředními jazyky. Jejich celková rozloha je přibližně 59 425 774 km, tedy asi 12 % zemského povrchu, resp. zhruba 40 % zemské pevniny. Celkový součet vzdáleností jejich hlavních měst od Hradce Králové činí 119 155 km, tedy zhruba trojnásobek délky rovníku či 200 000x více, než kolik činí vzdálenost mezi Divadlem Drak a divadelní ubytovnou v Tomkově ulici nebo restaurací Na Hradě.

Web: draktheatre.cz/

O představení

Po výletech mezi indiány či do cirkusového zvěřince se Divadlo Drak obrací zpět k lidové klasice. Z inscenace A do třetice všeho… se dozvíte, že bez práce nejsou svatební koláče, že kdo přespříliš rozmazluje svoje děti, ten riskuje, že jimi bude sněden, a že krást se opravdu, ale opravdu nevyplácí. Moudrost a půvab klasických pohádek se tu navíc snoubí s magií loutkového divadla, romantikou starých hracích skříní a nenahraditelnou energií živé hudby. Inscenace A do třetice všeho… je určena nejmenším divákům a vychází z klasických pohádek, jak je zaznamenali Karel Jaromír Erben, Božena Němcová a další. Inspiruje se slavnou tradicí lidového loutkového a jarmarečního divadla či fenoménem kramářské písně a hledá pro ně nové, současné výrazové prostředky. Trojici příběhů, ve kterých magická trojka hraje trojnásobnou roli, tak budeme vyprávět podobně, jak to lidoví loutkáři dělají už po staletí. A přece jinak…

Scénář: Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček
Režie: Jakub Vašíček
Scénografie: Kamil Bělohlávek
Dramaturgie: Tomáš Jarkovský
Hrají: Petra Cicáková, Barbara Humel / Pavla
Lustyková, Filip Huml, Pavel Černík


Cirkus Nostalgie – Show Cirkusu Nostalgie

Cirkus Nostalgie – Show Cirkusu Nostalgie

Pondělí 12.7.2021 17:00, 18:30 a 20:00 / Výstaviště Praha  🕘 45 minut  👨‍👨‍👦 3+

O souboru

Tajemné ležení zapomenutého cirkusu bez šapitó. Show plná podivných bytostí, bizarních příběhů a nevídaných čísel. Temný netvor, nejvyšší baletka světa, obří had, oboustranná žena, neuvěřitelný Dlouhorukáč, mořská panna a mnoho dalších podivností světa. Interaktivní divácká hra na kole štěstí o výběr další atrakce. Bláznivá obsluha cirkusové kavárny CirCafé. Výtvarná dílna na výrobu loutkových hrdinů Cirkusu Nostalgie.

O představení

Celodenní cyklus bláznivých atrakcí a podivných bytostí.


Race Horse Company – Motosikai

Race Horse Company – Motosikai

Čtvrtek 8.7.2021 20:00, Pátek 9.7. 2021 20:00,  / Výstaviště Praha  🕘 45 minut  👨‍👨‍👦 3+

O souboru

Nekompromisní současný cirkus Společnost Race Horse Company se zrodila v roce 2008 z potřeby vytvořit nekompromisní a jedinečný cirkus bez omezení. Drsná a připravená vystoupení jsou založena na silných akrobatických schopnostech, estetice chaosu, temného humoru a překvapení. Company se stále posouvá a obvykle je o několik kroků příliš daleko.
Vyvážením skutečného pocitu nebezpečí a komediální úlevy zanechaly ve světě současného cirkusu obrovskou stopu.
Od samého začátku se společnost Race Horse Company zaměřila na mezinárodní turné se svými hitovými show jako Petit Mal a Super Sunday.
Zakládajícím členům společnosti Race Horse Company byla v roce 2016 udělena cena státního cirkusu za jejich riskování a nekompromisní práci.

O představení

“Drumset zpívá, muži létají nad dodávkou a publikum je oslněné!” “Králové pouličního cirkusu”

Tři finští akrobati stoupají oblohou jako superhrdinové, zatímco vy se modlíte za jejich bezpečné přistání.
Přehlídka se vyznačuje mnoha ochrannými známkami společnosti Race Horse Company pro teeterboard a míčovou akrobacii a také bezkonkurenčním přístupem. Zvráceným humorem, nekonečnými akrobatickými triky a nefiltrovanou energií si posádka Motosikai získala srdce diváků po celé Evropě.


Cirkus Nostalgie – CirkWorkshopy a CirkCafé

Cirkus Nostalgie – CirkWorkshopy a CirkCafé

📅 Pondělí 12.7.2021 17:45 a 19:15 / Výstaviště Praha  🕘 30 minut  👨‍👨‍👦 3+

O souboru

Tajemné ležení zapomenutého cirkusu bez šapitó. Show plná podivných bytostí, bizarních příběhů a nevídaných čísel. Temný netvor, nejvyšší baletka světa, obří had, oboustranná žena, neuvěřitelný Dlouhorukáč, mořská panna a mnoho dalších podivností světa. Interaktivní divácká hra na kole štěstí o výběr další atrakce. Bláznivá obsluha cirkusové kavárny CirCafé. Výtvarná dílna na výrobu loutkových hrdinů Cirkusu Nostalgie.

O představení

CirkCafé – Cirkusová kavárna s divadelní obsluhou, presentují své skeče mezi představeními Cirkusu Nostalgie.

CirkWorkshopy – Doprovodné dílny na výrobu linorytových tahacích loutek mořské panny a dalších hrdinů Cirkusu Nostalgie.


Celest & Charles

Celest & Charles

Čtvrtek 8.7.2021 20:45 / Výstaviště Praha

O kapele

Byli jsme zrozeni z hvězdného vzplanutí boha rytmu a bohyně tance. Žijeme odtrženi od reality v obklopení múz melodií a zemitých groovů. Naším osudem je převzít žezlo funkového světa a nechat se vést dekadentní dance music. Na našich koncertech se fanouškům otáčí palce vzhůru nohama a jejich těla se nekontrolovatelně poddávají rytmu, stejně jako ta naše.

Jsme Celest & Charles, dva stanivší se jedním, kteří by byli ničím
bez jejich super-groove bandu Kentucky Funk Chicken.

Hrajeme funky, žijeme funky, myslíme funky, jsme funky!

http://www.celestandcharles.com/


V.O.S.A. Theatre – Ryby

V.O.S.A. Theatre – Ryby

Čtvrtek 8.7.2021 16:30 / Výstaviště Praha  🕘 30 minut  👨‍👨‍👦 1+

O souboru

V.O.S.A. Theatre je sdružení profesionálů, kteří se věnují především pouličnímu divadlu a obecně pouličnímu umění. Pouliční divadla chápeme jako specifický divadelní žánr, který má velkou šanci obohatit významné venkovní akce.  V.O.S.A. Theatre se již mnohokrát představilo před mezinárodním publikem na zahájení akcí celospolečenského významu. Je nám ctí, že jsme mohli spolupracovat na prezentaci českého pavilonu na EXPO 2010 v čínské Šanghaji či se zastoupením Czech trade v Londýně a Berlíně. V.O.S.A. Theatre se často účastní i mezinárodních divadelních festivalů se svým představením Vysoké snění. Reprezentovalo Prahu na výročních oslavách Saint-Petersburgu, v Rize či slovinské Lublani. Zahajovalo i Mistrovství světa v ledním hokeji v Košicích 2011, či MS v letech na Lyžích 2014 v Harrachově. V roce 2014 odehrálo několik repríz inscenace Vysoké snění i na Velké ceně formule 1 v Bahrainu.

O představení

Průvodová animace s obřími rybami.


Fire Ducks – Indický běžec

Fire Ducks – Indický běžec

📅 Pátek 9.7.2021 19:00 / Výstaviště Praha  🕘 40 minut  👨‍👨‍👦 6+

O souboru

Naše kachní trio se zrodilo, chcete-li, vylíhlo, na HAMU, konkrétně na katedře pantomimy. Už během našich studií se ukázalo, že se nám lépe pracuje v rámci různých komediálních žánrů a vzhledem k tomu, že každý z nás se již dříve profiloval na ohňařské scéně, bylo celkem logické, že dříve či později společně něco vytvoříme. Právě absence humoru a nadsázky ve většině fireshow nás inspirovala ke vzniku krátkého ohnivého příběhu Fireducks, který se zároveň stal i názvem našeho uskupení. S touto kachní lovestory jsme proplavali kulturním festivalovým rybníčkem a publikum nám jednoznačně potvrdilo, že kachničky své místo na české scéně mají.

O představení

Fireducks vám představují kuchařskou roadshow v podobě komického pouličního divadla.

Většina z nás miluje jídlo. Máme své oblíbené restaurace. Ceníme si kulinářského umu. Obzvlášť ve chvíli, kdy na nás dýchne vůně exotiky. Pro spoustu lidí je to jedna z možností, jak chuťovými pohárky procestovat svět. Co se ale stane, když jsou vašimi hostiteli ti, které si normálně necháváte servírovat na talíři?

Voňavá a křehká kachna se svými dvěma parťáky tajemné chuti jsou zapálení pro hledání a přípravu nevšedních pokrmů. Jejich křidélka hbitě manipulují s rozličnými surovinami i žonglují s kuchařským náčiní.  Máte jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku naší kuchyně, kde bývá zatraceně horko. Rozhodně se můžete těšit na netradiční práci s ohněm i s pyrotechnikou, aneb pro jídlo uděláme vše!  Je jen na vás, jaký pokrm si vyberete a my se postaráme o nezapomenutelný zážitek.

A pokud byste snad nebyli spokojeni, reklamace řeší náš tichý společník pan Wu!

Voňavá a křehká kachna: Michaela Hradecká

Kačeří parťáci: Ondřej Holba, Jakub Urban

Kuchařskou roadshow podpořili hlavní město Praha a Ministerstvo kultury ČR.


Střídmí klusáci v kulisách višní

Střídmí klusáci v kulisách višní

Pátek 9.7.2021 20:45 / Výstaviště Praha

O souboru

Kapela s vlastní autorskou tvorbou, propojující hudbu s divadlem, poezií a stand-up comedy. A to na světové úrovni.