Fire Ducks – Indický běžec

Fire Ducks – Indický běžec

📅 Pátek 9.7.2021 19:00 / Výstaviště Praha  🕘 40 minut  👨‍👨‍👦 6+

O souboru

Naše kachní trio se zrodilo, chcete-li, vylíhlo, na HAMU, konkrétně na katedře pantomimy. Už během našich studií se ukázalo, že se nám lépe pracuje v rámci různých komediálních žánrů a vzhledem k tomu, že každý z nás se již dříve profiloval na ohňařské scéně, bylo celkem logické, že dříve či později společně něco vytvoříme. Právě absence humoru a nadsázky ve většině fireshow nás inspirovala ke vzniku krátkého ohnivého příběhu Fireducks, který se zároveň stal i názvem našeho uskupení. S touto kachní lovestory jsme proplavali kulturním festivalovým rybníčkem a publikum nám jednoznačně potvrdilo, že kachničky své místo na české scéně mají.

O představení

Fireducks vám představují kuchařskou roadshow v podobě komického pouličního divadla.

Většina z nás miluje jídlo. Máme své oblíbené restaurace. Ceníme si kulinářského umu. Obzvlášť ve chvíli, kdy na nás dýchne vůně exotiky. Pro spoustu lidí je to jedna z možností, jak chuťovými pohárky procestovat svět. Co se ale stane, když jsou vašimi hostiteli ti, které si normálně necháváte servírovat na talíři?

Voňavá a křehká kachna se svými dvěma parťáky tajemné chuti jsou zapálení pro hledání a přípravu nevšedních pokrmů. Jejich křidélka hbitě manipulují s rozličnými surovinami i žonglují s kuchařským náčiní.  Máte jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku naší kuchyně, kde bývá zatraceně horko. Rozhodně se můžete těšit na netradiční práci s ohněm i s pyrotechnikou, aneb pro jídlo uděláme vše!  Je jen na vás, jaký pokrm si vyberete a my se postaráme o nezapomenutelný zážitek.

A pokud byste snad nebyli spokojeni, reklamace řeší náš tichý společník pan Wu!

Voňavá a křehká kachna: Michaela Hradecká

Kačeří parťáci: Ondřej Holba, Jakub Urban

Kuchařskou roadshow podpořili hlavní město Praha a Ministerstvo kultury ČR.


Střídmí klusáci v kulisách višní

Střídmí klusáci v kulisách višní

Pátek 9.7.2021 20:45 / Výstaviště Praha

O souboru

Kapela s vlastní autorskou tvorbou, propojující hudbu s divadlem, poezií a stand-up comedy. A to na světové úrovni.


Balancealots – Link the Click

Balancealots – Link the Click

Sobota 10.7.2021 17:30 / Výstaviště Praha - divadelní stan  🕘 25 minut  👨‍👨‍👦 3+

O souboru

Balancealots je Česko-Skotské novocirkusové duo, které spolu tvoří Aleš Hrdlička a Hannah Lennox. Oba sólově absolvovali univerzitu Codarts Circus Arts v Rotterdamu, ale teď spojují své síly jako svěží a barevné duo, které se snaží spojit s diváky prostřednictvím žonglování a balancu na rukou.

O představení

V nutkání se spojit s jejich prostředím, dva barevní a nepředvídatelní jedinci se spolu učí fungovat a společně tak hledají rovnováhu mezi dvěma extrémy sociálního spojení: online a offline přítomností.
V jejich rozviklaném vozejčku přívážejí cirkusové dovednosti, živé rytmy a pozitivní energii do každé ulice a vytvářejí tak virtuální i reálná spojení.
S pomocí balancu na rukou, žonglování, akrobacie a klaunérie se snaží vytvořit představení, které podivně normalizuje a oslavuje jinakost.

Artistic coach: Joris De Jong
Co-production: Circusstad Festival Rotterdam
Set: Jan Smrkovský
Supported by: Gemeente Rotterdam, Fonds Podiumkunsten, KD Foundation
Special thanks: Lucho Smit, Cirqueon, Werkplaats Diepenheim, Circusstad team, Botovna, Lena Hermann, Borre, Alessio Sev Motta, Børre Isac L’orange
Photos by: Circusstad festival


V.O.S.A. Theatre a Sunriders – C'est la wheel

V.O.S.A. Theatre a Sunriders – C'est la wheel

Úterý 13.7.2021 18:30 a Středa 14.7. 18:30 / Výstaviště Praha  🕘 45 minut   👨‍👨‍👦 5+

O souboru

V.O.S.A. Theatre je sdružení profesionálů, kteří se věnují především pouličnímu divadlu a obecně pouličnímu umění. Pouliční divadla chápeme jako specifický divadelní žánr, který má velkou šanci obohatit významné venkovní akce.  V.O.S.A. Theatre se již mnohokrát představilo před mezinárodním publikem na zahájení akcí celospolečenského významu. Je nám ctí, že jsme mohli spolupracovat na prezentaci českého pavilonu na EXPO 2010 v čínské Šanghaji či se zastoupením Czech trade v Londýně a Berlíně. V.O.S.A. Theatre se často účastní i mezinárodních divadelních festivalů se svým představením Vysoké snění. Reprezentovalo Prahu na výročních oslavách Saint-Petersburgu, v Rize či slovinské Lublani. Zahajovalo i Mistrovství světa v ledním hokeji v Košicích 2011, či MS v letech na Lyžích 2014 v Harrachově. V roce 2014 odehrálo několik repríz inscenace Vysoké snění i na Velké ceně formule 1 v Bahrainu.

O představení

S notnou dávkou lomozu i supění za vámi přijíždí zosobnění pradávného lidského vynálezu, pravé, nefalšované kolo.

Naše kolo je ovšem obří, je to kolo cirkusové, kolo pohádkové, lehké jako zamilovaná myšlenka, těžké jako osamělé srdce, bez nadsázky pět metrů vysoké, půl tuny lehké, perfektně vyvážené a ovládané nejjemnějším dotykem.

Dva hrdinové na něm roztočí vyprávění o jedné letní lásce, která začala jako na houpačce a nakonec se s vířením vznesla až nad mraky. Letí dnešní dívky nejen na auta, ale i na kola? Je kolo ideální dopravní prostředek na výlet ve dvou? Stačí malé lidské ručky na roztočení pětimetrového kolosu?

Uvidíte akrobacii, tanec i šprýmy, těžké balancování na hraně rizika i lehké taneční kroky.

Nastupte do hravého koloběhu lásky a nechte se naším kolem vyvézt vysoko nad každodenní shon. Máme dvě sedačky navíc a nakonec vás necháme vystřídat se na nich s ostatními…

Režie: Štěpán Benyovszky
Hrají: Nikol Šneiderová, Jonáš Janků
Hudba: David Pravda
Kostýmy: Erika Čičmanová


Le Cabaret Nomade – Kaleido

Le Cabaret Nomade – Kaleido

Sobota 10.7.2021 18:00, 20:00, Neděle 11.7.2021 17:30, 19:00 / Výstaviště Praha - divadelní stan  🕘 20 minut  👨‍👨‍👦 5+ POZOR!!! OMEZENÁ KAPACITA 25 osob DO STANU! Rezervace místa na office@artprometheus.cz

UPDATE: REZERVACE NA VŠECHNY ČASY JSOU ZAPLNĚNY!

O souboru

Le Cabaret Nomade …
… je cesta, komunita, kočovná platforma, pomíjivý svět, setkání v mezičase, kde se spojí umělci s diváky a společně vytvoří jedinečnou poetiku společného momentu.
Le Cabaret Nomade je mezinárodní kolektiv umělců, které
spojuje fascinace starými kočovnými cirkusy a jarmarky.
Specializují se na divadlo pro jednoho diváka (entre-sort) – formu divadla, která má v zahraničí již vybudovanou tradici, ale v České republice je teprve v kolébce. Tento žánr zpracovávají skrze pohybové a objektové divadlo, hudbu a výtvarné umění. Na svém repertoáru mají rozmanitou zásobu těchto představení (Kabinet pamětí, NITROSCOPE, Tabernaculum, Šalabunda, ObjectIF). Le Cabaret Nomade na české divadelní scéně figuruje od roku 2016. Za dobu, co soubor funguje, si stačil vytvořit síť renomovaných festivalů (např. Festival Za dveřmi v Praze a v Plzni, Bonjour Brno v Brně, Cirk-UFF v Trutnově, Výletnění v Plané u Mariánských Lázní, Gasparáda v Kolíně, aj.), na kterých
pravidelně účinkuje.

O představení

cesta tam a zase zpátky  

cesta dovnitř a zase ven  

cesta zpátky anebo tam  

Když jsem se jí dotkla, vypadala jako já.  

Jako já?  

Zjistila jsem, že na světě existuje opravdu hodně lidí!  Vítejte, naši lidé, v našem světě!  

Cesta kolem světa, to není jen tak!  

A odkud jste přišly vy?  

zveme vás  

a další lidi (!)  

na malou skladnou pohádku  

do malého skladného karavanu  

kde se  

pro tentokrát vejdete  

určitě všichni 


Holínky

Holínky

📅 Pondělí 12.7.2021 21:00 / Výstaviště Praha

O souboru

Kapela na vaše svatby i pohřby. Kapela koncertní i doprovodná.
Holinky holí.


Squadra Sua – Bezdéčka

Squadra Sua – Bezdéčka

Sobota 10.7.2021 19:00 a Neděle 11.7.2021 18:00/ Výstaviště Praha  🕘 45 minut  👨‍👨‍👦 3+

O souboru

Naše tvorba osciluje mezi nespoutanou pouliční groteskou a sofistikovaným jevištním tvarem. V obou případech stavíme na postavě klauna a principu klaunské hry. Dobrodružství lidského života viděno očima klauna je zároveň každodenní i transcendentní.
— Robert Janč

O představení

Tři městští nomádi si skládají svět z toho, co druzí odhodili. Z trosek si staví vzpomínky na minulost, iluze lepšího zítřka, i pomíjivé kulisy bezútěšné současnosti. Vstupují do vzájemných interakcí i do kontaktu s publikem. Klauni se vracejí ke svým tuláckým kořenům a nacházejí humor až na nejhlubším dně, od kterého se těžko odráží. Spojnicí mezi společností a jejími vyděděnci jsou v tomto případě gagy, schopnost smát se stejným věcem. Budovat z trosek bude možná jednou každý. Pouliční groteska o skutečných obyvatelích míst a okamžiků, jimiž většina z nás prochází bez povšimnutí. Komicko-tragická hra o třech spolunocležnících, kterým stačí málo, aby nepotřebovali nic.
Pro diváky všech věků.


Storytelling

Storytelling

Čtvrtek 15.7.2021 19:00 / Výstaviště Praha - divadelní stan

O souboru

Jsme sdružení milovníků vyprávění. Jsme divadelníci, produkční, pedagogové, terapeuti, ale především vypravěči.

Naším hlavním cílem je objevovat, tvořit a prozkoumávat možnosti využití formy vyprávění zvané storytelling a zavedení storytellingu jako samostatné umělecké a vzdělávací formy do povědomí uměleckých kruhů, školství a široké veřejnosti.

Vypravěči, členové sdružení, se věnují živému vyprávění, vedení workshopů a teambuildingů pro veřejnost i pro firmy, pravidelnému pořádání storytellingového festivalu a dalším vypravěčským aktivitám. Jedním z našich dlouhodobých cílů je vybudování českého storytellingového centra s pravidelným programem.

 


J. Vnouček a M. Stará – Johnny & Jenny

J. Vnouček a M. Stará – Johnny & Jenny

📅 Neděle 11.7.2021 16:30 / Výstaviště Praha  🕘 45 minut  👨‍👨‍👦 5+

O souboru

O představení

barevná romance z mobilních toalet

Závozník z firmy JOHNNY SERVIS provádí svou denní rutinu, když se mu do cesty připlete tvrdohlavá a tak trochu záludná dívka. Díky ní se jeho běžný pracovní den změní v neobyčejné dobrodružství.

Neobvyklé manipulační hříčky, přesná dynamická akce a trochu kouzla k tomu. To je představení Johnny & Jenny – groteskní komiksový souboj pro celou rodinu o nadvládu nad toaletami.

Účinkují: Jonatán Vnouček a Michaela Stará
Dramaturgická a režijní spolupráce: Ondřej Holba
Supervize: Lukáš Houdek
Foto: Matouš Bičák
Vzniklo za podpory: HAMU katedra nonverbálního divadla a JOHNNY SERVIS


Kluci z ARTu dj´s

Kluci z ARTu dj´s 

Sobota 10.7.2021 20:30