Le Cabaret Nomade – Kaleido

Le Cabaret Nomade – Kaleido

Sobota 10.7.2021 18:00, 20:00, Neděle 11.7.2021 17:30, 19:00 / Výstaviště Praha - divadelní stan  🕘 20 minut  👨‍👨‍👦 5+ POZOR!!! OMEZENÁ KAPACITA 25 osob DO STANU! Rezervace místa na office@artprometheus.cz

UPDATE: REZERVACE NA VŠECHNY ČASY JSOU ZAPLNĚNY!

O souboru

Le Cabaret Nomade …
… je cesta, komunita, kočovná platforma, pomíjivý svět, setkání v mezičase, kde se spojí umělci s diváky a společně vytvoří jedinečnou poetiku společného momentu.
Le Cabaret Nomade je mezinárodní kolektiv umělců, které
spojuje fascinace starými kočovnými cirkusy a jarmarky.
Specializují se na divadlo pro jednoho diváka (entre-sort) – formu divadla, která má v zahraničí již vybudovanou tradici, ale v České republice je teprve v kolébce. Tento žánr zpracovávají skrze pohybové a objektové divadlo, hudbu a výtvarné umění. Na svém repertoáru mají rozmanitou zásobu těchto představení (Kabinet pamětí, NITROSCOPE, Tabernaculum, Šalabunda, ObjectIF). Le Cabaret Nomade na české divadelní scéně figuruje od roku 2016. Za dobu, co soubor funguje, si stačil vytvořit síť renomovaných festivalů (např. Festival Za dveřmi v Praze a v Plzni, Bonjour Brno v Brně, Cirk-UFF v Trutnově, Výletnění v Plané u Mariánských Lázní, Gasparáda v Kolíně, aj.), na kterých
pravidelně účinkuje.

O představení

cesta tam a zase zpátky  

cesta dovnitř a zase ven  

cesta zpátky anebo tam  

Když jsem se jí dotkla, vypadala jako já.  

Jako já?  

Zjistila jsem, že na světě existuje opravdu hodně lidí!  Vítejte, naši lidé, v našem světě!  

Cesta kolem světa, to není jen tak!  

A odkud jste přišly vy?  

zveme vás  

a další lidi (!)  

na malou skladnou pohádku  

do malého skladného karavanu  

kde se  

pro tentokrát vejdete  

určitě všichni 


Holínky

Holínky

📅 Pondělí 12.7.2021 21:00 / Výstaviště Praha

O souboru

Kapela na vaše svatby i pohřby. Kapela koncertní i doprovodná.
Holinky holí.


Squadra Sua – Bezdéčka

Squadra Sua – Bezdéčka

Sobota 10.7.2021 19:00 a Neděle 11.7.2021 18:00/ Výstaviště Praha  🕘 45 minut  👨‍👨‍👦 3+

O souboru

Naše tvorba osciluje mezi nespoutanou pouliční groteskou a sofistikovaným jevištním tvarem. V obou případech stavíme na postavě klauna a principu klaunské hry. Dobrodružství lidského života viděno očima klauna je zároveň každodenní i transcendentní.
— Robert Janč

O představení

Tři městští nomádi si skládají svět z toho, co druzí odhodili. Z trosek si staví vzpomínky na minulost, iluze lepšího zítřka, i pomíjivé kulisy bezútěšné současnosti. Vstupují do vzájemných interakcí i do kontaktu s publikem. Klauni se vracejí ke svým tuláckým kořenům a nacházejí humor až na nejhlubším dně, od kterého se těžko odráží. Spojnicí mezi společností a jejími vyděděnci jsou v tomto případě gagy, schopnost smát se stejným věcem. Budovat z trosek bude možná jednou každý. Pouliční groteska o skutečných obyvatelích míst a okamžiků, jimiž většina z nás prochází bez povšimnutí. Komicko-tragická hra o třech spolunocležnících, kterým stačí málo, aby nepotřebovali nic.
Pro diváky všech věků.


Storytelling

Storytelling

Čtvrtek 15.7.2021 19:00 / Výstaviště Praha - divadelní stan

O souboru

Jsme sdružení milovníků vyprávění. Jsme divadelníci, produkční, pedagogové, terapeuti, ale především vypravěči.

Naším hlavním cílem je objevovat, tvořit a prozkoumávat možnosti využití formy vyprávění zvané storytelling a zavedení storytellingu jako samostatné umělecké a vzdělávací formy do povědomí uměleckých kruhů, školství a široké veřejnosti.

Vypravěči, členové sdružení, se věnují živému vyprávění, vedení workshopů a teambuildingů pro veřejnost i pro firmy, pravidelnému pořádání storytellingového festivalu a dalším vypravěčským aktivitám. Jedním z našich dlouhodobých cílů je vybudování českého storytellingového centra s pravidelným programem.

 


J. Vnouček a M. Stará – Johnny & Jenny

J. Vnouček a M. Stará – Johnny & Jenny

📅 Neděle 11.7.2021 16:30 / Výstaviště Praha  🕘 45 minut  👨‍👨‍👦 5+

O souboru

O představení

barevná romance z mobilních toalet

Závozník z firmy JOHNNY SERVIS provádí svou denní rutinu, když se mu do cesty připlete tvrdohlavá a tak trochu záludná dívka. Díky ní se jeho běžný pracovní den změní v neobyčejné dobrodružství.

Neobvyklé manipulační hříčky, přesná dynamická akce a trochu kouzla k tomu. To je představení Johnny & Jenny – groteskní komiksový souboj pro celou rodinu o nadvládu nad toaletami.

Účinkují: Jonatán Vnouček a Michaela Stará
Dramaturgická a režijní spolupráce: Ondřej Holba
Supervize: Lukáš Houdek
Foto: Matouš Bičák
Vzniklo za podpory: HAMU katedra nonverbálního divadla a JOHNNY SERVIS


Kluci z ARTu dj´s

Kluci z ARTu dj´s 

Sobota 10.7.2021 20:30

Bratři v Tricku – Prasečí cirkus

Bratři v Tricku – Prasečí cirkus

Čtvrtek 8.7.2021 18:00 / Výstaviště Praha  🕘 30 minut  👨‍👨‍👦 3+

O souboru

Umělecké uskupení Bratři v tricku patří již přes deset let ke špičce na poli nového cirkusu u nás. Členové souboru Václav Jelínek a Adam Jarchovský jsou jedni z nejvýraznějších artistních umělců v České republice. Pravidelně se účastní všech významných festivalů a přehlídek pouličního a novocirkusového divadla. Bratři v tricku svojí uměleckou činností výrazným způsobem napomáhají k mezinárodní reprezentaci českého nového cirkusu.
Web: bratrivtricku.cz

O představení

Přáli jste si někdy, aby prase mělo křídla? Prasečí cirkus vás vláká do světa dvou podivínů, kteří bezmezně věří, že kdyby to tak bylo, celý svět by byl krásnější! Nečekejte žádné chlívárny, čuňárny ani prasárny, pouze vkusný prasečí humor. Nechte se unést na prasečích křídlech a vězte, že z představení budou chrochtat blahem statní vepři, krásné bachyně i malá selátka, zkrátka celá rodina. Vzhůru s prasetem!
Prasečí dozor: Tomsa Legierski
Prasata vyrobila: Jarmila Enochová
S prasaty si hrají: Adam Jarchovský, Václav Jelínek


V.O.S.A. Theatre - Výprava za lvím srdcem

V.O.S.A. Theatre - Výprava za lvím srdcem

Neděle 11.7.2021 21:00  / Mariánské náměstí, Praha 1

"Mariánské náměstí funguje jako oddychová zóna i jako prostor nezávislé kultury s komunitním přesahem od září 2019. V této uvolněné a netradiční podobě setrvá do zahájení revitalizace schválené Radou hlavního města Prahy na konci roku 2020. (Více o projektu Moje Mariánské na https://www.iprpraha.cz/marianskenamesti.)"

O souboru

V.O.S.A. Theatre je sdružení profesionálů, kteří se věnují především pouličnímu divadlu a obecně pouličnímu umění. Pouliční divadla chápeme jako specifický divadelní žánr, který má velkou šanci obohatit významné venkovní akce.  V.O.S.A. Theatre se již mnohokrát představilo před mezinárodním publikem na zahájení akcí celospolečenského významu. Je nám ctí, že jsme mohli spolupracovat na prezentaci českého pavilonu na EXPO 2010 v čínské Šanghaji či se zastoupením Czech trade v Londýně a Berlíně. V.O.S.A. Theatre se často účastní i mezinárodních divadelních festivalů se svým představením Vysoké snění. Reprezentovalo Prahu na výročních oslavách Saint-Petersburgu, v Rize či slovinské Lublani. Zahajovalo i Mistrovství světa v ledním hokeji v Košicích 2011, či MS v letech na Lyžích 2014 v Harrachově. V roce 2014 odehrálo několik repríz inscenace Vysoké snění i na Velké ceně formule 1 v Bahrainu.

O představení

Cesta, po stopách vlastního dětství, hluboko do vlastního nitra. Výprava za lvem, který žije v každém z nás. Cesta za odvahou, zodpovědností a silou lvího srdce.

Poetická divadelní procházka, pohyblivá instalace s 6m loutkou lva v hlavní roli.

Originální celokovová loutka LVA vzniká pro českou reprezentaci na národním dni na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji.

Koncept: Jakub Vedral
Autorem loutky je Adam Štumar a Jiří Mezera
spolupráce na textech: Justin Svoboda


Teatr Novogo Fronta a Ústav úžasu – H.I.T.

Teatr Novogo Fronta a Ústav úžasu – H.I.T.

Čtvrtek 15.7.2021 18:00 / Výstaviště Praha  🕘 45 minut  👨‍👨‍👦 6+

O souboru

Teatr Novogo Fronta pochází ze St. Petersburgu v Rusku, kde byla tato divadelní společnost založena v roce 1993 Irinou Andreevou a Alešem Janákem. Jejich první práce vycházely z experimentu na poli vztahu mezi tělem umělce – jediného materiálu užívaného umělcem – a prostorem kolem něj. První představení “Vremja Dujak” (Hloupý Čas, 1994) bylo uvedeno na jejich prvním evropském turné a jeho tématem byl strach z toho, co může přinést budoucnost v Rusku. Po úspěchu inscenace a celého turné se TNF usadil v Praze, kde do dnes připravuje a realizuje své ojedinělé inscenace. Mezinárodní povaha souboru je charakteristická i pro jeho aktuální/ současné složení. Nejnovější projekty/inscenace jsou realizovány ve spolupráci s tanečníky (performery, herci) z České republiky, Německa, Izraele, Ruska či Maďarska.

Kreativita a prezentace představení TNF je působivá jak díky škále tak i různorodosti, od pouličního divadla a improvizovaných scén až po vzrušující a režírované hry na klasických divadelních scénách. Divadelní kritici popisují práci divadla jako “horkou taneční grotesku”, “tanec na hranici”, nebo srovnávají pohybovou stránku TNFs butó. Od svého založení TNF odehrál stovky představení po celé Evropě i za ní.

Novátorský přístup je zřetelný i v osobitém přístupu ke složkám inscenace. K mnohovrstevnatosti inscenací přispívá bohatá symbolika a postmodernistická intertextualita. Kombinace specifických, svérázných, formálních i tématických aspektů tvorby je pramenem přitažlivosti projektů TNF, které se setkávají s velkým ohlasem u domácího i zahraničního publika.

Aktuálně se TNF prezenutuje na turné s nejnovější pouliční inscenací Causa fatalis a večerní pouliční klaunérií ZERO, v neposlední řadě s novým sólovým představením Iriny Andreevy AUTOMATIC.

O představení

(Hluboce Impozantní Taškařice) aneb tradiční letní dešudetadytándle

Zapomenuté tradice středověkých “dešudetadytándlí” ujala se naše udatná trupa, aby na světlo světa, pod paprsky sluneční, do ulic vsí a měst navrátila radost z této odvěké kratochvíle, kdy před oponou za oponou nikdo nesmí stát, ať pod nohy klacky hází šlechta nebo stát, já si s vámi na příběhy stejně budu hrát. V krátkosti: pohádka, jak má být, kde nechybí vtip, mord ba ani čáry, dračí dech a páry bažin zrádných. Přijdete si dozajista na slzy i na smích. Ba na trochu rebelie, z pera mistrů Utopie.


Divadelní EXPOedice 2021

Divadelní EXPOedice 2021

Úterý 13.7.2021 21:00, Středa 14.7. 21:00, Čtvrtek 15.7. 21:00  / Výstaviště Holešovice, Praha 7

O představení

Galerie ožívajících divadelních rekvizit, vzbuzujících vzpomínky na doby minulé i budoucí. Za doprovodu živé hudby se projdete světem obřích loutek, kinetických objektů, kilometrů optických vláken i živého ohně. Všichni spolu, přesto každý sám. Individuální divácký zážitek umocní vzlet akrobatky na héliovém balóně.

účinkující/vystavující: V.O.S.A. Theatre, Blackout Paradox, MansterVille