Balaton 1982

Balatón 1982

Čtvrtek 14.7.2022 20:00 /Výstaviště, Pátek 15.7.2022 18:00 /Mariánské nám., Sobota 16. 7. 2022 20:00 /Výstaviště 🕘 40 min

"Mariánské náměstí je otevřený prostor určený nekomerčnímu umění, které podpoří komunitní život nejen residentů, ale i lidí, kteří zde pracují, projdou náhodou kolem."

O souboru

Projekt Balatón 1982 nebude iba dvojica hercov na vodnom bicykli, ale aj malý historický exkurz do uniformnej doby, hudby a módy osemdesiatych rokov. Cesta k moru na Západ bola pre drvivú väčšinu obyvateľov krajín Varšavskej zmluvy nedosiahnuteľnou métou. Projekt má byť odrazom našej spoločnosti v období transformačného procesu, akýmsi satirickým divadlom, ktoré podporuje kritické myslenie, šíri občianske hodnoty a chce pripomínať, že sloboda a demokracia nie je samozrejmosťou. Všetko prostredníctvom súčasného umeleckého jazyka a prostredníctvom humoru, ktorý bude atraktívny aj pre mladšie generácie.

Inscenácia sa realizuje v koprodukcii tvorcov zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska. Myslíme si, že je nesmierne dôležité tvoriť a zároveň pobaviť živým umením, ktoré príde za ľuďmi, ale má aj pridanú umeleckú a občiansku hodnotu.

O představení

Vitajte v roku 1982. Jazero Balatón je rajom dovolenkárov z krajín Východného bloku a jeho mútne vody majú byť náhradou oceánu pre ľudí zo socialistických krajín.
Malý satirický exkurz do uniformnej doby, hudby a módy rokov osemdesiatych. Vodný bicykel sa plaví na vlnách humoru a situačných gagov.

Interaktívne non-verbálne pouličné divadlo s trochou nostalgie a satiry. Doba je divná, ale žiť sa musí. Nekem a Balatón a riviéra !

Réžia: Adrián Schvarzstein
Hudba: Pavol Hubinák
Kostýmy: Petra Vlachynská

Účinkujú:
Adriána Pešinová a Jan Šprynar
alebo
Jarka Sýkorová a Mirek Sýkora


Cirkus Nostalgie – Show Cirkusu Nostalgie

Cirkus Nostalgie – Show Cirkusu Nostalgie

Pondělí 12.7.2021 17:00, 18:30 a 20:00 / Výstaviště Praha  🕘 45 minut  👨‍👨‍👦 3+

O souboru

Tajemné ležení zapomenutého cirkusu bez šapitó. Show plná podivných bytostí, bizarních příběhů a nevídaných čísel. Temný netvor, nejvyšší baletka světa, obří had, oboustranná žena, neuvěřitelný Dlouhorukáč, mořská panna a mnoho dalších podivností světa. Interaktivní divácká hra na kole štěstí o výběr další atrakce. Bláznivá obsluha cirkusové kavárny CirCafé. Výtvarná dílna na výrobu loutkových hrdinů Cirkusu Nostalgie.

O představení

Celodenní cyklus bláznivých atrakcí a podivných bytostí.


Race Horse Company – Motosikai

Race Horse Company – Motosikai

Čtvrtek 8.7.2021 20:00, Pátek 9.7. 2021 20:00,  / Výstaviště Praha  🕘 45 minut  👨‍👨‍👦 3+

O souboru

Nekompromisní současný cirkus Společnost Race Horse Company se zrodila v roce 2008 z potřeby vytvořit nekompromisní a jedinečný cirkus bez omezení. Drsná a připravená vystoupení jsou založena na silných akrobatických schopnostech, estetice chaosu, temného humoru a překvapení. Company se stále posouvá a obvykle je o několik kroků příliš daleko.
Vyvážením skutečného pocitu nebezpečí a komediální úlevy zanechaly ve světě současného cirkusu obrovskou stopu.
Od samého začátku se společnost Race Horse Company zaměřila na mezinárodní turné se svými hitovými show jako Petit Mal a Super Sunday.
Zakládajícím členům společnosti Race Horse Company byla v roce 2016 udělena cena státního cirkusu za jejich riskování a nekompromisní práci.

O představení

“Drumset zpívá, muži létají nad dodávkou a publikum je oslněné!” “Králové pouličního cirkusu”

Tři finští akrobati stoupají oblohou jako superhrdinové, zatímco vy se modlíte za jejich bezpečné přistání.
Přehlídka se vyznačuje mnoha ochrannými známkami společnosti Race Horse Company pro teeterboard a míčovou akrobacii a také bezkonkurenčním přístupem. Zvráceným humorem, nekonečnými akrobatickými triky a nefiltrovanou energií si posádka Motosikai získala srdce diváků po celé Evropě.


Cirkus Nostalgie – CirkWorkshopy a CirkCafé

Cirkus Nostalgie – CirkWorkshopy a CirkCafé

📅 Pondělí 12.7.2021 17:45 a 19:15 / Výstaviště Praha  🕘 30 minut  👨‍👨‍👦 3+

O souboru

Tajemné ležení zapomenutého cirkusu bez šapitó. Show plná podivných bytostí, bizarních příběhů a nevídaných čísel. Temný netvor, nejvyšší baletka světa, obří had, oboustranná žena, neuvěřitelný Dlouhorukáč, mořská panna a mnoho dalších podivností světa. Interaktivní divácká hra na kole štěstí o výběr další atrakce. Bláznivá obsluha cirkusové kavárny CirCafé. Výtvarná dílna na výrobu loutkových hrdinů Cirkusu Nostalgie.

O představení

CirkCafé – Cirkusová kavárna s divadelní obsluhou, presentují své skeče mezi představeními Cirkusu Nostalgie.

CirkWorkshopy – Doprovodné dílny na výrobu linorytových tahacích loutek mořské panny a dalších hrdinů Cirkusu Nostalgie.


Celest & Charles

Celest & Charles

Čtvrtek 8.7.2021 20:45 / Výstaviště Praha

O kapele

Byli jsme zrozeni z hvězdného vzplanutí boha rytmu a bohyně tance. Žijeme odtrženi od reality v obklopení múz melodií a zemitých groovů. Naším osudem je převzít žezlo funkového světa a nechat se vést dekadentní dance music. Na našich koncertech se fanouškům otáčí palce vzhůru nohama a jejich těla se nekontrolovatelně poddávají rytmu, stejně jako ta naše.

Jsme Celest & Charles, dva stanivší se jedním, kteří by byli ničím
bez jejich super-groove bandu Kentucky Funk Chicken.

Hrajeme funky, žijeme funky, myslíme funky, jsme funky!

http://www.celestandcharles.com/


V.O.S.A. Theatre – Ryby

V.O.S.A. Theatre – Ryby

Čtvrtek 8.7.2021 16:30 / Výstaviště Praha  🕘 30 minut  👨‍👨‍👦 1+

O souboru

V.O.S.A. Theatre je sdružení profesionálů, kteří se věnují především pouličnímu divadlu a obecně pouličnímu umění. Pouliční divadla chápeme jako specifický divadelní žánr, který má velkou šanci obohatit významné venkovní akce.  V.O.S.A. Theatre se již mnohokrát představilo před mezinárodním publikem na zahájení akcí celospolečenského významu. Je nám ctí, že jsme mohli spolupracovat na prezentaci českého pavilonu na EXPO 2010 v čínské Šanghaji či se zastoupením Czech trade v Londýně a Berlíně. V.O.S.A. Theatre se často účastní i mezinárodních divadelních festivalů se svým představením Vysoké snění. Reprezentovalo Prahu na výročních oslavách Saint-Petersburgu, v Rize či slovinské Lublani. Zahajovalo i Mistrovství světa v ledním hokeji v Košicích 2011, či MS v letech na Lyžích 2014 v Harrachově. V roce 2014 odehrálo několik repríz inscenace Vysoké snění i na Velké ceně formule 1 v Bahrainu.

O představení

Průvodová animace s obřími rybami.


Fire Ducks – Indický běžec

Fire Ducks – Indický běžec

📅 Pátek 9.7.2021 19:00 / Výstaviště Praha  🕘 40 minut  👨‍👨‍👦 6+

O souboru

Naše kachní trio se zrodilo, chcete-li, vylíhlo, na HAMU, konkrétně na katedře pantomimy. Už během našich studií se ukázalo, že se nám lépe pracuje v rámci různých komediálních žánrů a vzhledem k tomu, že každý z nás se již dříve profiloval na ohňařské scéně, bylo celkem logické, že dříve či později společně něco vytvoříme. Právě absence humoru a nadsázky ve většině fireshow nás inspirovala ke vzniku krátkého ohnivého příběhu Fireducks, který se zároveň stal i názvem našeho uskupení. S touto kachní lovestory jsme proplavali kulturním festivalovým rybníčkem a publikum nám jednoznačně potvrdilo, že kachničky své místo na české scéně mají.

O představení

Fireducks vám představují kuchařskou roadshow v podobě komického pouličního divadla.

Většina z nás miluje jídlo. Máme své oblíbené restaurace. Ceníme si kulinářského umu. Obzvlášť ve chvíli, kdy na nás dýchne vůně exotiky. Pro spoustu lidí je to jedna z možností, jak chuťovými pohárky procestovat svět. Co se ale stane, když jsou vašimi hostiteli ti, které si normálně necháváte servírovat na talíři?

Voňavá a křehká kachna se svými dvěma parťáky tajemné chuti jsou zapálení pro hledání a přípravu nevšedních pokrmů. Jejich křidélka hbitě manipulují s rozličnými surovinami i žonglují s kuchařským náčiní.  Máte jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku naší kuchyně, kde bývá zatraceně horko. Rozhodně se můžete těšit na netradiční práci s ohněm i s pyrotechnikou, aneb pro jídlo uděláme vše!  Je jen na vás, jaký pokrm si vyberete a my se postaráme o nezapomenutelný zážitek.

A pokud byste snad nebyli spokojeni, reklamace řeší náš tichý společník pan Wu!

Voňavá a křehká kachna: Michaela Hradecká

Kačeří parťáci: Ondřej Holba, Jakub Urban

Kuchařskou roadshow podpořili hlavní město Praha a Ministerstvo kultury ČR.


Střídmí klusáci v kulisách višní

Střídmí klusáci v kulisách višní

Pátek 9.7.2021 20:45 / Výstaviště Praha

O souboru

Kapela s vlastní autorskou tvorbou, propojující hudbu s divadlem, poezií a stand-up comedy. A to na světové úrovni.


Balancealots – Link the Click

Balancealots – Link the Click

Sobota 10.7.2021 17:30 / Výstaviště Praha - divadelní stan  🕘 25 minut  👨‍👨‍👦 3+

O souboru

Balancealots je Česko-Skotské novocirkusové duo, které spolu tvoří Aleš Hrdlička a Hannah Lennox. Oba sólově absolvovali univerzitu Codarts Circus Arts v Rotterdamu, ale teď spojují své síly jako svěží a barevné duo, které se snaží spojit s diváky prostřednictvím žonglování a balancu na rukou.

O představení

V nutkání se spojit s jejich prostředím, dva barevní a nepředvídatelní jedinci se spolu učí fungovat a společně tak hledají rovnováhu mezi dvěma extrémy sociálního spojení: online a offline přítomností.
V jejich rozviklaném vozejčku přívážejí cirkusové dovednosti, živé rytmy a pozitivní energii do každé ulice a vytvářejí tak virtuální i reálná spojení.
S pomocí balancu na rukou, žonglování, akrobacie a klaunérie se snaží vytvořit představení, které podivně normalizuje a oslavuje jinakost.

Artistic coach: Joris De Jong
Co-production: Circusstad Festival Rotterdam
Set: Jan Smrkovský
Supported by: Gemeente Rotterdam, Fonds Podiumkunsten, KD Foundation
Special thanks: Lucho Smit, Cirqueon, Werkplaats Diepenheim, Circusstad team, Botovna, Lena Hermann, Borre, Alessio Sev Motta, Børre Isac L’orange
Photos by: Circusstad festival


V.O.S.A. Theatre a Sunriders – C'est la wheel

V.O.S.A. Theatre a Sunriders – C'est la wheel

Úterý 13.7.2021 18:30 a Středa 14.7. 18:30 / Výstaviště Praha  🕘 45 minut   👨‍👨‍👦 5+

O souboru

V.O.S.A. Theatre je sdružení profesionálů, kteří se věnují především pouličnímu divadlu a obecně pouličnímu umění. Pouliční divadla chápeme jako specifický divadelní žánr, který má velkou šanci obohatit významné venkovní akce.  V.O.S.A. Theatre se již mnohokrát představilo před mezinárodním publikem na zahájení akcí celospolečenského významu. Je nám ctí, že jsme mohli spolupracovat na prezentaci českého pavilonu na EXPO 2010 v čínské Šanghaji či se zastoupením Czech trade v Londýně a Berlíně. V.O.S.A. Theatre se často účastní i mezinárodních divadelních festivalů se svým představením Vysoké snění. Reprezentovalo Prahu na výročních oslavách Saint-Petersburgu, v Rize či slovinské Lublani. Zahajovalo i Mistrovství světa v ledním hokeji v Košicích 2011, či MS v letech na Lyžích 2014 v Harrachově. V roce 2014 odehrálo několik repríz inscenace Vysoké snění i na Velké ceně formule 1 v Bahrainu.

O představení

S notnou dávkou lomozu i supění za vámi přijíždí zosobnění pradávného lidského vynálezu, pravé, nefalšované kolo.

Naše kolo je ovšem obří, je to kolo cirkusové, kolo pohádkové, lehké jako zamilovaná myšlenka, těžké jako osamělé srdce, bez nadsázky pět metrů vysoké, půl tuny lehké, perfektně vyvážené a ovládané nejjemnějším dotykem.

Dva hrdinové na něm roztočí vyprávění o jedné letní lásce, která začala jako na houpačce a nakonec se s vířením vznesla až nad mraky. Letí dnešní dívky nejen na auta, ale i na kola? Je kolo ideální dopravní prostředek na výlet ve dvou? Stačí malé lidské ručky na roztočení pětimetrového kolosu?

Uvidíte akrobacii, tanec i šprýmy, těžké balancování na hraně rizika i lehké taneční kroky.

Nastupte do hravého koloběhu lásky a nechte se naším kolem vyvézt vysoko nad každodenní shon. Máme dvě sedačky navíc a nakonec vás necháme vystřídat se na nich s ostatními…

Režie: Štěpán Benyovszky
Hrají: Nikol Šneiderová, Jonáš Janků
Hudba: David Pravda
Kostýmy: Erika Čičmanová