O souboru

Umělecký soubor, který založil Tomáš Pintér, se věnuje akrobacii a žánru nový cirkus od roku 2015. Tomáš je lektor závěsné akrobacie, který pracoval v jedné z největších eventových agentur v Rakousku. Soubor je zaměřen především na závěsnou akrobacii a její netradiční formy. Dlouhodobě vystupuje na kulturních a firemních eventech, dělá lekce závěsné akrobacie pro veřejnost a v posledních letech se věnuje i vlastní divadelní tvorbě.

O představení

Vítejte v Šerosvětě… V místě, kde nic není takové, jaké se zdá být, a kde vás i zdánlivě obyčejné věci mohou překvapit, zaskočit nebo dokonce vykolejit… Ale žádný strach – vždyť ani vy nemusíte být tím obyčejným člověkem, za kterého se v tom našem „ běžném“ světě možná považujete. Stačí projít branou světla a stínu, která se otevírá v onom mystickém čase, kdy noc už odevzdala svoji vládu, ale den ji ještě nepřevzal.  Ve světě Chiaroscura – v Šerosvětě – vše sice na první pohled působí známým dojmem, ovšem realita je jaksi pootočena a jisté není vůbec nic.

Kromě jedné věci:
Pokud se s námi vydáte na tuhle výpravu, stanete se svědky největší loupeže v dějinách Šerosvěta. Jestli se povede, nebo ne, to už je jiná věc – ale my se o ni rozhodně pokusíme.

Pět akrobatů, párová akrobacie, která ovšem nebude tak docela v páru, závěsná akrobacie s využitím rekvizit a postupů, které jste možná dosud v žádném představení neviděli, smysluplně zakomponovaná clownerie a hlavně pokus o vytvoření svébytného fantazijního prostředí bez použití ilustrativních rekvizit – to všechno je Chiaroscuro. To všechno je Šerosvět – a tam vás zveme.

Koncept: Bára Pintérová Bartoňová a Jaroslav Dolejší
Režijní supervize: Justin Svoboda
Supervize klaunérie a gagů: Lukáš Houdek
Kostýmy: Simona Drábová
Hudba: Ester Valtrová
Rigging, technika: Tomáš Pintér
Účinkující: Emilie Benešová, Kateřina Horová, Bára Pintérová Bartoňová, Jaroslav Dolejší, Tomáš Pintér