O souboru

Eliška Brtnická je performerka, choreografka, dramaturgyně a režisérka. Vystudovala obor nonverbální divadlo na pražské HAMU, kde v roce 2018 dokončila doktorské studium zaměřené na současný cirkus. V roce 2010 založila soubor Cirkus Mlejn, pod jehož jménem vytváří své projekty. V roce 2017 absolvovala na prestižní francouzské cirkusové škole CNAC v Châlons-en-Champagne celoroční kurz cirkusové dramaturgie. Dlouhodobě se zabývá uměleckým výzkumem na poli současného cirkusu. V roce 2023 získala hlavní cenu České Taneční Platformy za inscenaci Thin Skin. Za projekt Hang Out nominovaná na cenu Thálie 2022. Působí také jako dramaturgyně mezinárodního festivalu Fun Fatale.

O představení

Premiéra dokumentární a pohybové performance o komínech a na komíně, která přináší fakta, ale i emoce spojené s tímto symbolem industriální éry. V současné době dochází k mnoha odstřelům již nevyužívaných komínů. S jejich demolicí však mizí i paměť místa. Lze tyto stavby zachovat?
Diváci jsou usazeni do plážových lehátek. Ke každému lehátku náleží také sluchátka s odborným komentářem, který se prolíná se zážitky členů Svazu Českých komínářů.
Pohyb tří performerek na komíně ozřejmuje jeho fyzikální parametry; rozměry, stabilitu, mohutnost a materiál, ale především jeho neodmyslitelnou vertikalitu.

Audio performance s omezenou kapacitou 80 diváků. Pro další diváky nad kapacitu, můžeme zajistit pouze nezapomenutelný vizuální zážitek

Audio doprovod je v českém jazyce.

Rezervace osobně v průběhu festivalu 10 – 15. 7. 2024 na info stánku v Holešovické tržnici. Info stánek funguje v době konání programu.

Koncept a režie: Eliška Brtnická
Účinkují: Stéphanie N’Duhirahe, Alžběta Tichá, Lenka Švolíková / Eliška Brtnická
Dramaturgická spolupráce: Ondřej Holba
Pohybová spolupráce: Eleonora Dall’Asta
Sound design: Stanislav Abrahám
Kostýmy: Lucia Račková
Odborné konzultace: Martin Vonka, Přemysl Vacek
Technická spolupráce: Roman Džačár
Rigging: Marek Csukás
Foto: Jan Hromádko, Ondřej Holba
Grafický návrh vizuálu: Martina Vaněčková
Produkce: Eva Roškaňuková
Producent: Cirkus Mlejn, z.s.
Rozhovory poskytli: Lenka Chroustová, Jan Bořík (Bouřka), Martina Ertlová, Vladimír Jiřička (Hugo), Pavel Kroupa, Petr Mikula, Vladimír Randýsek (Bob), Přemysl Vacek (Laco), Martin Vonka (Dany)
Partneři: Cirqueon, Konsepti, Chrám chmele a piva v Žatci, Festival Za dveřmi
Projekt podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, Hlavní město Praha. Financováno Evropskou unií – Next Generation EU.
Poděkování: Markéta Brna, David Řezníček, Ondřej Kolář, Karel Havelka, Markéta Lázňovská
Foto credit: Jan Hromádko