O souboru

Naše kachní trio se zrodilo, chcete-li, vylíhlo, na HAMU, konkrétně na katedře pantomimy. Už během našich studií se ukázalo, že se nám lépe pracuje v rámci různých komediálních žánrů a vzhledem k tomu, že každý z nás se již dříve profiloval na ohňařské scéně, bylo celkem logické, že dříve či později společně něco vytvoříme. Právě absence humoru a nadsázky ve většině fireshow nás inspirovala ke vzniku krátkého ohnivého příběhu Fireducks, který se zároveň stal i názvem našeho uskupení. S touto kachní lovestory jsme proplavali kulturním festivalovým rybníčkem a publikum nám jednoznačně potvrdilo, že kachničky své místo na české scéně mají.

O představení

Fireducks vám představují kuchařskou roadshow v podobě komického pouličního divadla.

Většina z nás miluje jídlo. Máme své oblíbené restaurace. Ceníme si kulinářského umu. Obzvlášť ve chvíli, kdy na nás dýchne vůně exotiky. Pro spoustu lidí je to jedna z možností, jak chuťovými pohárky procestovat svět. Co se ale stane, když jsou vašimi hostiteli ti, které si normálně necháváte servírovat na talíři?

Voňavá a křehká kachna se svými dvěma parťáky tajemné chuti jsou zapálení pro hledání a přípravu nevšedních pokrmů. Jejich křidélka hbitě manipulují s rozličnými surovinami i žonglují s kuchařským náčiní.  Máte jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku naší kuchyně, kde bývá zatraceně horko. Rozhodně se můžete těšit na netradiční práci s ohněm i s pyrotechnikou, aneb pro jídlo uděláme vše!  Je jen na vás, jaký pokrm si vyberete a my se postaráme o nezapomenutelný zážitek.

A pokud byste snad nebyli spokojeni, reklamace řeší náš tichý společník pan Wu!

Voňavá a křehká kachna: Michaela Hradecká

Kačeří parťáci: Ondřej Holba, Jakub Urban

Kuchařskou roadshow podpořili hlavní město Praha a Ministerstvo kultury ČR.