O souboru

Soubor Holektiv byl oficiálně založen v roce 2016, kdy Andreu Vykysalou ( nyní Benkovou), Evu Starou a Karolínu Křížkovou spojila touha společně tvořit. Díky tomuto setkání vznikl na české kulturní scéně ryze ženský soubor. Na to odkazuje i samotný název souboru- kolektiv holek/ žen.

Holektiv propojuje žánr fyzického divadla, tanec a nový cirkus. V průběhu let se podařilo souboru vytvořit si svůj jedinečný rukopis a poetiku.

Holektiv působí na české i mezinárodní scéně a kromě choreografické a interpretační činnosti se věnuje také taneční a novocirkusové pedagogice.

O představení

Lekce špičkování ladně propojuje techniku klasického tance/baletu s párovou akrobacií a groteskou.

Po uvedení první části představení (známé jako Sylfidy) na festivalech jako např. Letní Letná, Fun Fatale, Za dveřmi, Luhovaný Vincent, Zlatá Praha, v Berlíně či v Petrohradu se nyní naše slavné balerínky vracejí zpět k baletním tyčím, aby prohloubily získané dovednosti a urovnali své vztahy plné konkurence. Možná jim právě vy můžete pomoci znovu prorazit na prkna, co znamenají svět!

*Součástí představení je workshop, ve kterém mají diváci jedinečnou příležitost si zažít na vlastním těle výživný baletní trénink. Ten začneme u baletní tyče, vyzkoušíme si základní baletní prvky a zaměřeníme se na jejich správné provedení. Nebude samozřejmě chybět port de bras – ladná práce rukou. Svalové křeče v nohou se dostaví po cvičení pověstného adagia. Součástí tréninku bude také protažení těla, a cvičení na zvětšování rozsahů. Třešničkou na imaginárním dortu bude možnost vyzkoušet si tanec na špičkách. Možná konečně přijdete na kloub ikonickému vznášení se nad zemí pomocí této baletní obuvi. Vše zábavnou formou a s co nejmenšími následky.