O souboru

Soubor Holektiv byl oficiálně založen v roce 2016, kdy Andreu Vykysalou ( nyní Benkovou), Evu Starou a Karolínu Křížkovou spojila touha společně tvořit. Díky tomuto setkání vznikl na české kulturní scéně ryze ženský soubor. Na to odkazuje i samotný název souboru- kolektiv holek/ žen.

Eva Stará:

Tanečnice, performerka, akrobatka a choreografka. Tanec studovala na Konzervatoři Duncan centre a v pohybovém vzdělávání pokračovala na katedře nonverbálního divadla na pražské HAMU. Spolupracuje se soubory jako např. Spitfire Company, Tantehorse, Burki&com, na představeních studia TS Light a FysioART. Spolupracovala s režiséry jako jsou R. Magro, D. Gulko, M. Forman, Š. Pácl a s dalšími. Jako pedagog působí v Tanečním studiu Light a ZUŠ Choceň. V rámci workshopů vyučuje současné taneční techniky, párovou akrobacii a improvizaci. Ve své vlastní tvorbě se snaží o propojování nového cirkusu, tance a divadla.

O představení

Buď sám sebou! Znáte to?

Kolik masek vyzkoušíme, než najdeme sami sebe? A máte rádi svůj obličej? Jedno ego, jedna MC a vy. Energií nabitá street show atakující hledání vlastního „já“ v dnešním virtuálním světě.

MASS je masa, ale také mše. Ve svém původním významu jako moment spojení a poznání. MASS.K pracuje s maskami jako atributy, nástroji pro transformaci vlastní identity do podob, které jsou nám vlastní, nebo za které se chceme ukrýt. Jde o projekt odkrývající skryté touhy, vnitřní momenty a tabu. „K“ ve své podstatě představuje zkratku OK (All Correct), ale i opak významu (tedy Knockout).

Inscenace odkazuje i na intenzivní začlenění masek jako součástí našich životů v době pandemie Covid-19, kdy nás chránila, skrývala i zdobila zároveň.

Koncept, choreografie, interpretace: Eva Stará
Režie a dramaturgie: Jindřiška Křivánková
Hudba: Matouš Hekela
Kostýmy: Oldřich Vojta
MC Speaker: Jindřiška Křivánková
Světlo a zvuk: Judita Mejstříková
Produkce a PR: Andrea Vykysalá